WhatsApp
Telefon
  • Serçeönü Mah. Türkay Sokak Işık pasajı no: 5/213 , 38050 Kocasinan /KAYSERİ
Cam Silmenin Püf Noktaları
04 Şubat 2021, 14:32

Cam Silmenin Püf Noktaları

Cam Silmenin Püf Noktaları : 

 

Güneşli günlerin gelmesiyle birlikte camlardaki kirler de gün yüzüne çıkmaya başlar. Zamanla gözünüze daha korkutucu görünmeye başlayan camlarınızı temizleyerek bu yükten kurtulmanız aslında çok kolay. Bu konuyu gözünüzde büyütmek için haklı sebepleriniz olsa da cam temizliğinde pratik bilgilerden haberdar olmanız kolay ve etkili bir cam temizliği yapabilmenize olanak sağlar. Doğal temizlik maddeleri ve bazı pratik yöntemler sayesinde cam temizliğine olan bakışınızın değişmesi mümkün.

Cam temizliği güneşli bir günde yapılmamalı. Güneş ışığı yüzünden camlardaki lekeleri veya çizikleri fark edemeyebilirsiniz. Bulutlu günlerde camdaki her detayı görebileceğiniz gibi güneşin sıcağına da maruz kalmazsınız. Ayrıca güneşli bir günde cam silerseniz cam daha çabuk kuruyacağından parlaklık daha kısa süreli olacaktır.

Camlardaki çizikler için marketlerde satılan pasta cila ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Bu ürünler, tıpkı arabaların çiziklerini giderdiği gibi camların da çiziklerini gidermenize yardımcı olur. Diğer bir yöntem ise diş macunu kullanmaktır. Diş macunu aynı zamanda araçların farlarında ve camlarındaki çizikler için kullanılır. Diş macununu çiziklerin olduğu alana sürün. Ardından hafif nemli bir bezle iyice ovalayın. Çiziklerin azaldığını göreceksiniz.

Cam silerken iz kalmaması için renkli gazete kağıtlarından uzak durmalıyız. Ayrıca eldiven giyerek parmak ve el izlerinin de cama geçmesine engel olabilirsiniz.

Sosyal Medya :
Bir Odayı Çabucak Nasıl Temizlersiniz?
04 Şubat 2021, 14:21
ÖNCEKİ
Pratik Toz Alma
04 Şubat 2021, 14:36
SONRAKİ